Öğrenci Kulüplerimiz

Okulumuzda MEB’in Sosyal Etkinlikler Yönetmeliği uyarınca ders dışı etkinlikler düzenlenmektedir. Okulumuz rehberlik birimi öğrencilerimizi kendi seçimleri, istek ve yeteneklerine göre etkinliklere yönlendirme çalışmaları yapmaktadır. Öğrencilerimiz etkinliklerini belirlemek için sene başında kendilerine sunulan ve tanıtılan etkinlikler arasından 4 tercih yaparlar ve bu tercihlerden birine yerleştirilirler.

Amacımız, öğrencilerin yeteneklerini keşfetmek, var olan becerilerini doğru yönlendirmek ve geliştirmek, onların kendilerini gerçekleştirme süreçlerine katkıda bulunmaktır. Öğrencilerimize haftada bir saat etkinlik saati uygulanmaktadır. Öğrencilerin sosyal etkinlik çalışmalarında en az bir danışman öğretmenleri bulunmaktadır.

Okulumuzda her öğrencinin en az 15 saat sürekli bir sosyal etkinlik projesinde çalışması gerekmektedir. Öğrenciler, sosyal etkinliklerine uygun toplum hizmeti uygulamaları yaparak bu çalışmalarını gerçekleştirirler. Örneğin huzur evlerini ziyaret edip yaşlılara hizmet ederek, ihtiyacı olan okullara kitap yollama kampanyaları, sağlıkla ilgili derneklere yardım kampanyaları düzenleyerek çalışmalarını gerçekleştirirler.

Öğrencilerimiz için yapılan sosyal etkinlikler sanat (müzik, resim, seramik) spor (futbol, basketbol, masa tenisi, bilardo) sosyal hizmet ve yaratıcılık alanlarında toplanmıştır. Sosyal etkinlik çalışmalarımız ile ders dışı etkinliklere önem vererek öğrencilerimizin yetenek ve kişiliklerinin gelişmesine olumlu katkılarda bulunmak amaçlanmaktadır.

 

ANKARA ÜNİVERSİTESİ GELİŞTİRME VAKFI ÖZEL ANADOLU ve FEN LİSESİ

2021-2022 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI

ÖĞRENCİ KULÜPLERİ

 

KULÜP ADI

KULÜP REHBER ÖĞRETMENİ

 MATEMETİK VE AKIL OYUNLARI KULÜBÜ SELİN ATEŞ, UMUT UZUNTAŞ
 GEZİ TANITIM VE TURİZM KULÜBÜ SADIK ÖZER
 SİNEMA KULÜBÜ AHMET TAŞBEK
 TRAFİK VE SPOR KULÜBÜ SERAP ATICI, M. ÜMİT TIRAŞ
 P4C (ATÖLYESİ) KULÜBÜ EDA ÇAK
 TARİH KULÜBÜ ONUR ERBATU
 MUN KULÜBÜ SİMGE ALP, DANIEL J T
 İNGİLİZCE TİYATRO KULÜBÜ DİLARA ÖZEN, DİLEK ÇAĞLAR
 SİVİL SAVUNMA KULÜBÜ EMEL TENGİLİMOĞLU
 SOSYAL YARDIMLAŞMA, DAYANIŞMA VE ÇOCUK  ESİRGEME KULÜBÜ ŞEKİBE CANSIZOĞLU, SEDA AKBULUT
 MÜZİK KULÜBÜ BURAK ERMAN, GÖKMEN ÇESNER
 GÖRSEL SANATLAR KULÜBÜ ZEHRA PEKTAŞ
 SATRANÇ KULÜBÜ HÜSEYİN TUNÇ
 BİLİŞİM VE ROBOTİK KULÜBÜ ZEKAİ ÖZCANLI
 MÜNAZARA KULÜBÜ DERYA KORKMAZ