Öğrenci Kulüplerimiz

Okulumuzda MEB’in Sosyal Etkinlikler Yönetmeliği uyarınca ders dışı etkinlikler düzenlenmektedir. Okulumuz rehberlik birimi öğrencilerimizi kendi seçimleri, istek ve yeteneklerine göre etkinliklere yönlendirme çalışmaları yapmaktadır. Öğrencilerimiz etkinliklerini belirlemek için sene başında kendilerine sunulan ve tanıtılan etkinlikler arasından 4 tercih yaparlar ve bu tercihlerden birine yerleştirilirler.

Amacımız, öğrencilerin yeteneklerini keşfetmek, var olan becerilerini doğru yönlendirmek ve geliştirmek, onların kendilerini gerçekleştirme süreçlerine katkıda bulunmaktır. Öğrencilerimize haftada bir saat etkinlik saati uygulanmaktadır. Öğrencilerin sosyal etkinlik çalışmalarında en az bir danışman öğretmenleri bulunmaktadır.

Okulumuzda her öğrencinin en az 15 saat sürekli bir sosyal etkinlik projesinde çalışması gerekmektedir. Öğrenciler, sosyal etkinliklerine uygun toplum hizmeti uygulamaları yaparak bu çalışmalarını gerçekleştirirler. Örneğin huzur evlerini ziyaret edip yaşlılara hizmet ederek, ihtiyacı olan okullara kitap yollama kampanyaları, sağlıkla ilgili derneklere yardım kampanyaları düzenleyerek çalışmalarını gerçekleştirirler.

Öğrencilerimiz için yapılan sosyal etkinlikler sanat (müzik, resim, seramik) spor (futbol, basketbol, masa tenisi, bilardo) sosyal hizmet ve yaratıcılık alanlarında toplanmıştır. Sosyal etkinlik çalışmalarımız ile ders dışı etkinliklere önem vererek öğrencilerimizin yetenek ve kişiliklerinin gelişmesine olumlu katkılarda bulunmak amaçlanmaktadır.

 

 

ANKARA ÜNİVERSİTESİ GELİŞTİRME VAKFI ÖZEL ANADOLU ve FEN LİSESİ

2019-2020 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI

ÖĞRENCİ KULÜPLERİ

 

KULÜP ADI

KULÜP REHBER ÖĞRETMENİ

 GEZİ TANITIM VE TURİZM KULÜBÜ SADIK ÖZER
 ASTRONOMİ KULÜBÜ SEVDA YÜCE
 ZEKAOYUNLARI VE MATEMATİK KULÜBÜ GÖZDE YEDİKARDEŞLER
 SPOR KULÜBÜ SERAP ATICI, M. ÜMİT TIRAŞ
 KÜLTÜR EDEBİYAT VE YAYIN KULÜBÜ MERVE DAĞKÖYLÜOĞLU
 FELSEFE VEYA DÜŞÜNCE EĞİTİMİ KULÜBÜ İLDENİZ DALKIRAN
 TARİH KULÜBÜ ONUR ERBATU
 MUN KULÜBÜ SİMGE ALP, DİLEK ÇAĞLAR, CHRISTOPHER S. ANIFOWOSHE
 İNGİLİZCE DRAMA KULÜBÜ RASİME AYARMAN, SİMGE BAL
 SİVİL SAVUNMA KULÜBÜ EMEL TENGİLİMOĞLU
 SOSYAL YARDIMLAŞMA, DAYANIŞMA VE ÇOCUK  ESİRGEME KULÜBÜ AYŞEGÜL ERTUNÇ, ÖZGE ALPMAN
 MÜZİK KULÜBÜ BURAK ERMAN
 SANAT KULÜBÜ İLKNUR ŞEN
 SATRANÇ KULÜBÜ HÜSEYİN TUNÇ, T. MEMDUH ERGÖRÜN
 BİLİŞİM VE ROBOTİK KULÜBÜ ZEKAİ ÖZCANLI
 MÜNAZARA KULÜBÜ DERYA KORKMAZ
  AKVARYUM VE BALIKÇILIK KULÜBÜ TOLGA ÜSTÜNEL