TÖK’22

Bu içerik 29.04.2022 tarihinde Etkinlikler olarak yayınlanmış ve Lise bölümüne eklenmiştir.

Ankara Üniversitesi Geliştirme Vakfı Özel Anadolu ve Fen Lisesi Tarih Kulübü tarafından gelenekselleşen 10. Tarih Öğrenci Konferansı, (ANKÜTÖK’22) 27 Nisan Çarşamba günü gerçekleştirilmiştir.

Öğrencilere tarih bilinci kazandırmak amacıyla yola çıkan TÖK, tarihine ve coğrafyasına duyarlı, okumayı-araştırmayı seven, öğrencilerin içindeki yeteneği keşfetmelerini sağlayan aynı zamanda kazandırdığı gerçek yaşam becerileri ve yaşattığı güzel paylaşımlarla okul kültürünün önemli bir parçasını oluşturmaktadır.

Ankara Üniversite Türk İnkılap Tarihi Enstitüsü Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Necdet AYSAL’ın konuşması ile zenginleşen konferansımız, temamıza uygun belirlenen şarkılarıyla büyük beğeni kazanan okul orkestrası ve koromuz izleyenlere duygu dolu anlar yaşatmıştır.

Ankara’nın seçkin okullarından Özel Tevfik Fikret Lisesi, Özel Bilkent Lisesi, ODTÜ Koleji, TED Koleji öğrencileri de hazırladıkları değerli sunumlarla konferansı renklendirmiştir.

ANKÜ öğrencileri olarak bizler Atatürk’ün yolunda tarihimizi önemsiyor ve ondan ibret alıyoruz. Eşine az rastlanır bir fedakârlıkla hazırlanan Tarih öğrencikonferansına katılan iyi dilek ve görüşlerini ileten tüm öğrenci ve öğretmenlerimize içten teşekkür ederiz.