Yrd. Doç. Dr. Ahmet BİLDİREN “ÜSTÜN YETENEKLİ ÇOCUKLAR VE EĞİTİMİ”

Bu içerik 01.12.2017 tarihinde Etkinlikler olarak yayınlanmış ve Genel bölümüne eklenmiştir.

ANKÜ okulları olarak Okul Öncesi, İlkokul, Ortaokul ve Anadolu Lise’sinde öğrenim gören öğrencilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda ve çok yönlü geliştirilmesi amacıyla öğretmen eğitimleri gerçekleştirilmektedir. Bireysel farklılıklara duyarlı bir ortamda eğitim verme amacını taşıyan okulumuz farklılık alanlarından biri olan üstün yetenekli öğrenciler ve eğitimi konusunda Eğitim Danışmanlarımızın desteğini de alarak 03 Mayıs 2017 Çarşamba günü, Adnan Menderes Üniversitesi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölüm Başkanı Yrd. Doç Dr. Ahmet BİLDİREN okullarımız öğretmenlerine seminer vermiştir.

Yrd. Doç Dr. Ahmet BİLDİREN, vermiş olduğu seminerde Üstün Yetenekli çocuk kimdir ve özellikleri nelerdir? Üstün yetenek kuramları nelerdir? Üstün yetenekli çocukların belirlenmesinde hangi yöntemler kullanılabilir? Sınıf ortamında kendisini nasıl ifade eder? Derste ve ders dışı ne gibi destekleyici çalışmalar yapılabilir? Kullanılabilecek öğrenme stratejileri nelerdir? sorularının yanıtlarına değinmiştir.

Yrd. Doç Dr. Ahmet BİLDİREN, seminer öncesi eğitim danışmanlarımız Prof. Dr. Fatma BIKMAZ, Prof. Dr. Müge ARTAR, Prof. Dr. Tevhide KARGIN, Okul Müdürlerimiz, Ölçme Değerlendirme Uzmanları, Psikolojik Danaışman ve Rehber Öğretmenlerden oluşan gruba uygulanabilecek eğitim modelleri ve uygulama süreci hakkında bilgilendirme yapmıştır. Zenginleştirilmiş Eğitim Programları (ZEP) uygulamaları değerlendirilmiştir.

Değerli hocamıza okullarımıza vermiş olduğu katkıdan dolayı teşekkür ediyoruz.

ANKÜ Özel Okulları