MEZUNLARIMIZ OKULDA ÖĞRENCİLERİMİZ İLE SÖYLEŞİDE

Bu içerik 17.12.2018 tarihinde Etkinlikler olarak yayınlanmış ve Lise bölümüne eklenmiştir.

Okulumuz Psikolojik Danışma ve Rehberlik Biriminin “MESLEK TANITIM SÖYLEŞİLERİ” nden ikincisinde Elektrik Elektronik ve Makine Mühendisliği tanıtıldı.

Söyleşi okulumuz 2012 mezunlarından YGS Türkiye 5.si ve LYS Türkiye 3.sü Elektrik Elektronik Mühendisi Bulut AYGÜNEŞ ve yine 2012 mezunlarından ODTÜ Makine Mühendisliği öğrencisi Oğulcan ORAN ile gerçekleşti.

Söyleşide lise yıllarında çalışırken çalışmış olmak için değil, ‘Ne? Neden? Niçin?’ gibi sorularla kavramları anlamaya çalıştıklarını, birbirleri ve öğretmenleri ile anlamak için tartıştıklarını, bunları yaparken arkadaş olarak birbirlerini desteklediklerini, akademik yaşantılarının yanı sıra sosyal hayatlarına da zaman ayırdıklarını, mühendis olmaya nasıl karar verdiklerini, meslek seçimi yaparken mesleği icra eden ve ilgili bölümde okuyan öğrencilerle konuşmalarının önemini vurgulamışlardır. Meslek seçimi, birbirini destekleyen, geliştiren arkadaşlık ilişkileri, öğrenme yöntem ve stratejileri konularında öğrencilerimizi aydınlatıcı ve yeni bakış açıları kazandırma yönünde bilgilendirme yapmışladır.

Öğrencilerimizin yüksek ilgiyle izledikleri, sorularına cevap bulabildikleri söyleşiden dolayı örnek kişilikleri ve başarıları ile mezunlarımıza teşekkür ediyoruz.