LİSE ÖĞRENCİLERİNİN GÖZÜNDEN TARİHE YÖN VEREN SAVAŞLAR…

Bu içerik 21.11.2017 tarihinde Etkinlikler olarak yayınlanmış ve Lise bölümüne eklenmiştir.

Ankara Üniversitesi Geliştirme Vakfı Özel Anadolu Lisesi Tarih Kulübü tarafından gelenekselleşen IV. Tarih Öğrenci Konferansı, (ANKÜTÖK15) 18 Mart Çarşamba günü İncek kampüsünde gerçekleştirilmiştir.

Öğrencilere tarih bilinci kazandırmak amacıyla yola çıkan TÖK, tarihine ve coğrafyasına duyarlı, okumayı-araştırmayı seven öğrencilerin içindeki yeteneği keşfetmelerini sağlayan aynı zamanda kazandırdığı gerçek yaşam becerileri ve yaşattığı güzel paylaşımlarla okul kültürünün önemli bir parçasını oluşturmaktadır. Geçmiş yıllarda “Ortadoğu”, Balkan Göçleri”, “Yönetenler ve Yönetilenler” temalarıyla düzenlenen konferansın bu yıl teması Çanakkale Savaşının 100.yılı olması nedeniyle “Tarihe Yön Veren Savaşlar” olarak hazırlanmış ve bu anlamlı günde izleyenlerle paylaşılmıştır.

Ankara Üniversitesi’nin değerli öğretim üyesi Prof. Dr. Ertan Gökmen’in “Savaş” temalı konuşması ile zenginleşen açılış programında okul orkestrası izleyenlere duygu dolu anlar yaşatmıştır.

Ankara’nın seçkin okullarından TED Ankara Koleji, Özel Tevfik Fikret Lisesi, Gazi Üniversitesi GVO Özel Fen ve Anadolu Lisesi ile Ankara Zafer Koleji öğrencileri de hazırladıkları değerli sunumlarla konferansı renklendirmiştir.

Tarih Kulübü öğretmenleri Tuğba Akkaplan ve Ümmü Öğütveren’in hazırladığı konferansa emeği geçen Sosyal Bilimler Zümresi ve Uygulamalı Dersler Zümresi başta olmak üzere katkıda bulunan tüm öğretmen ve öğrencilerimize içten teşekkür ederiz. ANKÜTÖK 16’da buluşmak ümidiyle…