KARİYER GELİŞİM PROGRAMI – MESLEK TANITIM SÖYLEŞİLERİ – İKTİSAT

Bu içerik 09.02.2018 tarihinde Etkinlikler olarak yayınlanmış ve Lise bölümüne eklenmiştir.

Okulumuz Psikolojik Danışma ve Rehberlik Biriminin  “MESLEK TANITIM SÖYLEŞİLERİ” nden dördüncüsünde, 11 Ocak 2018 tarihinde İktisat alanının tanıtımı yapıldı.   Söyleşi  Denetçi-Danışman Ahmet ÖZKALKAN ile gerçekleşti.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü mezunu olan Ahmet ÖZKALKAN söyleşide, okuduğu bir kitapla hayatının değiştiğini ve iktisat bölümünde okumaya  karar verdiğini lise ve üniversite  sonrası yıllarında yaptıkları çalışmalardan, çalışma hayatlarından, denetçi olarak mesleği icra ederken insancıl ve adil olmanın  öneminden, mesleğin keyifli ve zor gelen koşullarından, geniş bir yelpazeye sahip olan iş alanından, mesleğe başlamak ve ilerlemek konusunda  neler yapılabileceğinden  bahsederek  öğrencilerimizi aydınlatıcı ve yeni bakış açıları kazandırma yönünde bilgilendirme yapmıştır.

Konuşmasında üniversitenin onlara bir anahtar verdiğini bunu nasıl kullanabileceklerinin ise onlara kaldığını,  özellikle çok okumanın kişiye yeni kapılar açacağını, iyi derecede İngilizce ve ikinci, üçüncü yabancı dil bilmelerinin onları her zaman bir adım önde yapacağını belirtti.

Öğrencilerimizin yüksek ilgiyle izledikleri, sorularına cevap bulabildikleri söyleşiden dolayı Sn. Ahmet ÖZKALKAN’a teşekkür ediyoruz.

ANKÜ Özel Anadolu Lisesi