I. ANKÜ KARİYER GÜNLERİ

Bu içerik 01.12.2017 tarihinde Etkinlikler olarak yayınlanmış ve Lise bölümüne eklenmiştir.

30 Kasım Çarşamba günü Okulumuz Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimi öğrencilerimizin alan seçimlerini belirlemeleri ve gelecekte sahip olabilecekleri meslekleri tanımaları amacıyla Ankara Üniversitesi ile ortaklaşa planladığı I. ANKÜ KARİYER GÜNLERİ’ni gerçekleştirdi.

Etkinlik, öğrencilerin ön bilgi edinmesi amacıyla fakültelerin kurmuş oldukları tanıtım stantlarını öğrencilerin gezmesi ile başladı. Devamında ise iki oturumdan oluşan söyleşi yapıldı. Oturumun birinci kısmında Ankara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümünden Yüksek Mühendis Fatmagül ALTUN, ikinci kısmında ise İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümünden Uzman Hatice KURT ve Hukuk Fakültesi’nden Araştırma Görevlisi Gökberk ÖZŞEKER, öğrencilerimizin de katılımı ile söyleşi gerçekleştirdiler.

Konuklarımız söyleşide fakültelerinin tarihçesi, Türkiye’deki konumu ve değeri, bölümlerde verilen eğitimlerin içeriği, bölümlerinin ders içeriği, tercih etmeyi düşünen öğrencilerin sahip olması gereken özellikleri, yurtdışı eğitim ve staj olanakları, mezuniyet sonrası iş olanakları, çalışma fırsatları, başarılı olmuş mezunlar ve meslekte başarılı olmak için neler yapmak gerektiği gibi konularda bilgilendirme yaptılar.

Öğrencilerimizin geleceği planlama, doğru tercihler yapma, kendini geliştirme ve meslekleri tanıma konusunda yapmış oldukları katkıdan dolayı katılımcılarımıza teşekkür ediyoruz.

ANKÜ Özel Anadolu Lisesi