CUMHURİYET GENÇLERİ!

Bu içerik 30.11.2017 tarihinde Etkinlikler olarak yayınlanmış ve Lise bölümüne eklenmiştir.

ANKÜ Okulları Özel Anadolu Lisesi öğrencileri 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı büyük bir coşkuyla kutladı. Gençlerin Cumhuriyet’e olan inancı, Mustafa Kemal Atatürk’e olan sevgisi devletimizin geleceğinin emin ellerde olduğunu törene katılan herkese sonuna kadar hissettirdi.

Törende Türk Dili ve Edebiyatı Zümresinin hazırladığı “Cumhuriyet ve Atatürk” adlı gösteri izleyicileri günümüzden tarihe doğru bir yolculuğa çıkardı. Atatürk’ün Ankara’ya gelişi, Cumhuriyet’in ilanını ele alan drama gösterisi Memleket İsterim, Davet ve Bayrak şiirleriyle süslenerek seğmenlerin halk oyunuyla harmanlanıp izleyicilere tam bir sanat şöleni sunulmuş oldu. Uygulamalı Dersler Zümresinin hazırladığı Okul orkestrasının coşkulu ve etkileyici namelerinden oluşan şarkı ve marşlar, dinleyicilere Cumhuriyet ve memleket sevgisini her anlamda hissettirdi.

Törenimize Ankara Üniversitesi Geliştirme Vakfı Başkanvekili Prof.Dr. Maksut ÇOŞKUN, Vakıf Önceki Yönetim Kurulu Üyeleri Prof. Dr. Yetkin GÜNGÖR, Prof. Dr. Cemal AYDIN, Okul Müdürlerimiz, Yöneticilerimiz, Okul Aile Birliklerimiz, Öğretmen, öğrenci ve velilerimiz katılmışlar ve yoğun çoşkuyu birlikte yaşamış ve yaşatmışlardır.

ANKÜ Özel Okulları