“AŞK DURAĞI” NDA HAYAL YOLCULUĞU

Bu içerik 13.04.2019 tarihinde Etkinlikler olarak yayınlanmış ve Lise bölümüne eklenmiştir.

10 Nisan Çarşamba günü Ankara Üniversitesi Geliştirme Vakfı Okulları Özel Anadolu-Fen Lisesinde Türk Dili ve Edebiyatı Zümresinin hazırladığı “Aşk Durağı” adlı şiir dinletisi büyük beğeni topladı. Dinleyenleri mısraların gizemli dünyasında duygu yüklü yolculuğa çıkardı.
Aşk, ayrılık, hasret temalarını öne çıktığı dinletide ANKÜ öğrencileri; şiir, müzik, şarkı ve dans etkinlikleriyle tam bir sanat şöleni sergiledi.

Okulumuzun o gün çok özel misafirleri de vardı. Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında “75.Yıl Huzurevi” nde kalan emekli öğretmenleri okullarında ağırladılar. Huzurevinden gelen misafirlerle her öğrencinin yakından ilgilenmesi, sohbet etmesi ANKÜ öğrencilerinin toplumsal değerlere ne kadar önem verdiğinin en güzel göstergesiydi.
Şiir Dinletisi etkinliğinde satılan biletlerden elde edilen gelirin de “TOHUM OTİZM VAKFI” na bağışlanması kararlaştırılmıştır.
Herkesi mazide hoş bir yolculuğa çıkaran “Aşk Durağı” adlı şiir dinletisinin hazırlanmasında emeği geçen Türk Dili ve Edebiyatı Zümresine, Müzik ve Resim Öğretmenlerimize, etkinlikte görev alan tüm öğrencilerimize teşekkür ederiz.