ANKÜ TÖK’19

Bu içerik 13.03.2019 tarihinde Etkinlikler olarak yayınlanmış ve Lise bölümüne eklenmiştir.

Ankara Üniversitesi Geliştirme Vakfı Özel Anadolu ve Fen Lisesi Sosyal Bilimler Zümresi ile Tarih Kulübünün işbirliğiyle düzenlenen VIII. Tarih Öğrenci Konferansı, (ANKÜTÖK’19) 13 Mart Çarşamba günü gerçekleştirilmiştir.

Öğrencilere tarih bilinci kazandırmak amacıyla planlan TÖK, tarihine ve coğrafyasına duyarlı, okumayı-araştırmayı seven, öğrencilerin içindeki yeteneği keşfetmelerini sağlayan aynı zamanda kazandırdığı gerçek yaşam becerileri ve yaşattığı güzel paylaşımlarla okul kültürünün önemli bir parçasını oluşturmaktadır. Geçmiş yıllarda “Ortadoğu”, “Balkan Göçleri”, “Yönetenler ve Yönetilenler”, “Tarihe Yön Veren Savaşlar”, “Tarihte Devrim, Darbe ve İhtilaller”, “Tarihe Damga Vuran Kadınlar”, “Tarihe Yön Veren Değerler ” ​temalarıyla düzenlenen konferansın bu yıl ki teması “Yakın Tarihin Yansımaları” olarak belirlenmiş ve izleyenlerle paylaşılmıştır.

Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi dekanı Prof. Dr. Fatma Bıkmaz’ın konuşması ile zenginleşen açılış programında temamıza uygun şarkılarıyla büyük beğeni kazanan okul orkestrası ve koromuz izleyenlere duygu dolu anlar yaşatmıştır.

Ankara’nın seçkin okullarından, Özel Tevfik Fikret Lisesi, Özel Bilkent Koleji, Ankara Fen Lisesi ve Atatürk Anadolu Lisesi öğrencileri de hazırladıkları değerli sunumlarla konferansı renklendirmiştir.

ANKÜ Okulları öğrencileri olarak bizler Atatürk’ün yolunda tarihimizi önemsiyor ve ondan ders alıyoruz. Tarih öğrenci konferansına katılan iyi dilek ve görüşlerini ileten tüm öğrenci ve öğretmenlerimize içten teşekkür ederiz.