ANKÜ TÖK’18

Bu içerik 24.03.2018 tarihinde Etkinlikler olarak yayınlanmış ve Lise bölümüne eklenmiştir.

Ankara Üniversitesi Geliştirme Vakfı Özel Anadolu Lisesi Sosyal Bilimler Zümresi ve Tarih Kulübü tarafından gelenekselleşen VII. Tarih Öğrenci Konferansı, (ANKÜ TÖK18) 21 Mart Çarşamba günü gerçekleştirilmiştir.

Öğrencilere tarih bilinci kazandırmak amacıyla yola çıkan TÖK, tarihine ve coğrafyasına duyarlı, okumayı-araştırmayı seven, öğrencilerin içindeki yeteneği keşfetmelerini sağlayan aynı zamanda kazandırdığı gerçek yaşam becerileri ve yaşattığı güzel paylaşımlarla okul kültürünün önemli bir parçasını oluşturmaktadır. Geçmiş yıllarda “Ortadoğu”, Balkan Göçleri”, “Yönetenler ve Yönetilenler” “Tarihe Yön Veren Savaşlar” , “Tarihte Devrim, Darbe ve İhtilaller”, Tarihe Damga Vuran Kadınlar       temalarıyla düzenlenen konferansın bu yıl teması “ Tarihe Yön Veren Değerler ” olarak hazırlanmış ve izleyenlerle paylaşılmıştır.

Ankara Üniversitesi’nin değerli öğretim üyesi Prof. Dr. Temuçin Faik ERTAN’ın konuşması ile zenginleşen açılış programında konferans temamıza uygun belirlenen şarkılarıyla büyük beğeni kazanan okul orkestrası ve koromuz izleyenlere duygu dolu anlar yaşatmıştır.

Ankara’nın seçkin okullarından, Özel Tevfik Fikret Lisesi ve Özel Bilkent Koleji öğrencileri de hazırladıkları değerli sunumlarla konferansı renklendirmiştir.

Ankü kolej öğrencileri olarak bizler Atatürk’ün yolunda tarihimizi önemsiyor ve ondan ibret alıyoruz. Eşine az rastlanır bir fedakârlıkla hazırlanan Tarih öğrenci konferansına katılan iyi dilek ve görüşlerini ileten tüm öğrenci ve öğretmenlerimize içten teşekkür ederiz.

ANKÜ Özel Anadolu Lisesi