ANKÜ TÖK TARİHTE DEVRİM, DARBE VE İHTİLALLER

Bu içerik 21.11.2017 tarihinde Etkinlikler olarak yayınlanmış ve Lise bölümüne eklenmiştir.

Ankara Üniversitesi Geliştirme Vakfı Özel Anadolu Lisesi Tarih Kulübü tarafından gelenekselleşen V. Tarih Öğrenci Konferansı, (ANKÜTÖK16) 24 Mart 2016 Perşembe günü gerçekleştirilmiştir.

Öğrencilere tarih bilinci kazandırmak amacıyla yola çıkan TÖK, araştıran, inceleyen, sorgulayan, çözümlemeler yaparak, tarihine ve coğrafyasına duyarlı, okumayı-araştırmayı seven, öğrencilerin içindeki yeteneği keşfetmelerini sağlayan aynı zamanda kazandırdığı gerçek yaşam becerileri ve yaşattığı güzel paylaşımlarla okul kültürünün önemli bir parçasını oluşturmaktadır.

Geçmiş yıllarda “Ortadoğu”, Balkan Göçleri”, “Yönetenler ve Yönetilenler” ve “Tarihe Yön Veren Savaşlar” temalarıyla düzenlenen konferansın bu yıl teması Tarihte Devrim, Darbe ve İhtilaller olarak hazırlanmış ve izleyenlerle paylaşılmıştır.

Ankara Üniversitesi’nin değerli öğretim üyesi Prof. Dr. Kurtuluş KAYALI’nın açış konuşması ile zenginleşen açılış programında, konferans temamıza uygun belirlenen şarkılarıyla büyük beğeni kazanan okul orkestrası ve koromuz izleyenlere duygu dolu anlar yaşatmıştır.

Ankara’nın seçkin okullarından TED Ankara Koleji, Özel Tevfik Fikret Lisesi, Özel Bilkent Lisesi, Özgün Sistem Çankaya Koleji ve Tınaztepe Anadolu Lisesi öğrencileri de hazırladıkları değerli sunumlarla konferansı renklendirmiştir.

ANKÜ Özel Anadolu Lisesi  öğrencileri olarak bizler Atatürk’ün yolunda tarihimizi önemsiyor ve ondan ibret alıyoruz. Eşine az rastlanır bir fedakârlıkla hazırlanan Tarih öğrenci konferansına katılan iyi dilek ve görüşlerini ileten tüm öğrenci ve öğretmenlerimize içten teşekkür ederiz.

ANKÜ Özel Anadolu Lisesi