ANKÜ ORTAOKULU’NDA 17. DİL – BİLİM ŞENLİĞİ

Bu içerik 16.01.2019 tarihinde Etkinlikler olarak yayınlanmış ve Ortaokul bölümüne eklenmiştir.

Ankara Üniversitesi Geliştirme Vakfı Özel Ortaokulu Dil-Bilim Şenliği,  16 Ocak 2019 Çarşamba günü okulumuzun spor salonunda gerçekleştirildi. Bu yıl 17.’si düzenlenen şenliğe, Ankara Üniversitesi Bilim ve Danışma Kurulu üyeleri, Ankara Üniversitesinin birçok fakültesinden öğretim üyelerimiz, velilerimiz ve öğrencilerimiz katıldılar.

Şenlik, Bando Öğretmenimiz Mustafa ÇINAR’ın hazırlamış olduğu ortaokul öğrencilerimizden oluşan bando orkestrasının dinletisiyle başladı. Şenlikte öğrencilerimiz Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler, İngilizce, Bilişim Teknolojileri, Görsel Sanatlar, Teknoloji ve Tasarım dersleri ile ilgili,  büyük bir özveriyle çalışarak bilimsel ve sanatsal projelere dönüştürdükleri 257 ürünü sergilediler.

Üniversitemizin öğretim üyelerinden oluşan jüri üyeleri, “öğrencinin projesini iyi savunabilmesi, bulgularını ve gerekçelerini açıklayabilmesi, projesini modellerle desteklemesi, çalışmasının özgünlüğü, araştırmasının niteliği ve projeye bir bütün olarak bakıldığında projede anlatılmak istenenlerin uygun biçimde anlatılmış, temiz ve düzenli çalışılmış olması” gibi çeşitli ölçütleri göz önüne alarak değerlendirdiler. Değerlendirme sonucunda her kademede dereceye giren ilk üç öğrenciye ödülleri törenle verildi.