ANKÜ OKULLARI SERTİFİKALI ANA-BABA EĞİTİMİ “KENDİNE İYİ BAK” İLE SONLANDI

Bu içerik 18.05.2018 tarihinde Etkinlikler olarak yayınlanmış ve Genel bölümüne eklenmiştir.

Ankara Üniversitesi Vakıf Okulları olarak Eğitim Danışmanlarımızın katkısıyla başlayan sertifikalı “Anne-Baba Okulu” muzun altıncı ve son modülü olan “KENDİNE İYİ BAK”, 10 ve 12 Mayıs 2018 tarihlerinde ANKÜ Özel Anadolu Lisesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimi uzmanı Psikolojik Danışman Gülden KURT ile gerçekleşti.
Psikolojik Danışman Gülden KURT, sağlıklı çocuklar yetiştirmek için öncelikle kendine iyi bakmanın önemini vurgularken, yaşam döngüsü içinde kendilerinin ve aile bireylerinin değişimlere hazırlıklı olmasından, temel ihtiyaçlarından, sınırlardan, zamanı yapılandırmadan, sağlıklı ilişkilerin olmazsa olmazlarından bahsetti. Katılımcıların aktif katılımlarıyla ve grup çalışmalarıyla gerçekleşen eğitimde kendi kendine kalabilme, farklılıklarla birlikte yaşayabilme, sorun çözme, aile içinde güven ve deste olma konularında ailelere önerilerde bulundu.
Velilerimizin yüksek ilgiyle izledikleri eğitimden dolayı Psikolojik Danışman Gülden KURT’a teşekkür ederiz.
2018-2019 Eğitim Öğretim yılında Ana-Baba-Ebeveyn eğitimlerimiz farklı eğitim modelleri ve uygulamalarla devam edecektir.
Önümüzdeki yılda gerçekleşecek olan etkinliklerde görüşmek dileğiyle, katkıda bulunan eğitimcilerimize ve katılımcılara tekrar teşekkür ederiz.

ANKÜ Özel Okulları