ANKÜ Okulları Olarak Finlandiya’da Düzenlenen EDERED’e (European Drama Encounters) Katıldık

Bu içerik 19.08.2019 tarihinde Etkinlikler olarak yayınlanmış ve Anaokulu bölümüne eklenmiştir.

Ankara Üniversitesi Geliştirme Vakfı Okulları ve Türkiye’de tiyatro ve drama çalışmalarına öncülük eden Gençlik Kulübü ve Çağdaş Drama Derneği işbirliğinde, 5 öğrencimiz 05-11 Ağustos 2019 tarihleri arasında, Hanko / Finlandiya’da düzenlenen EDERED’e ( European Drama Encounters) katılmıştır.

Çağdaş Drama Derneği’nin Türkiye temsilcisi olduğu EDERED, her yıl Avrupa’da belirlenen bir ülkede, belirlenen tema çerçevesinde gerçekleştirilmektedir.
Bu yıl Finlandiya, Fransa, İsveç, Hırvatistan, Belçika, Estonya, İsrail, Polonya, İsviçre, İngiltere ve Türkiye’den 14-17 yaş aralığındaki öğrencilerin katıldığı buluşmada “It’s My Nature” temasına yönelik drama atölyeleri yapılmıştır.

Atölyelerde gruplar halinde, belirlenen tema kapsamında farklı ülke çocukları ile drama yoluyla etkileşime geçerler. Atölyelerin yanı sıra oyun, yarışma, ülke tanıtımı, gezi gibifarklı etkinliklerin yer aldığı buluşmanın genel amacı sanat yoluyla kültür etkileşiminin sağlanmasıdır.

Atölyelerde gençlerin üretimlerinden ortaya çıkan final performansı Hanko’da Casino sahilinde halka ve basına açık olarak sahnelenmiştir.

EDERED 2019’da bizi en iyi şekilde temsil eden öğrencilerimizle gurur duyuyoruz.