ANKÜ 15.BİLİM ŞENLİĞİ

Bu içerik 01.12.2017 tarihinde Etkinlikler olarak yayınlanmış ve Lise bölümüne eklenmiştir.

ANKÜ Özel Anadolu Lisesi FKB Zümresi 29 Mart 2017 Çarşamba günü “Bilim Her Yerde” temalı 15. Bilim Şenliğini düzenlemiştir.

Şenlikte 9. ve 10. Sınıf öğrencileri Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler, İngilizce, Matematik veya Geri Dönüşüm alanlarından  katılmışlardır. Öğrencilerimiz Fizik-Kimya-Biyoloji alanlarında En Yaratıcı, En İlginç, En Çevre Dostu, En Uygulanabilir ve En İyi Sunu dallarında ödül alabilmek için yarışmışlardır.

Jüri olarak Fen Bilimleri Zümre Öğretmenlerimize destek veren Ankara Üniversitesi Akademisyenleri Fizik alanında Yrd. Doç. Dr. Avni AKSOY, Kimya alanında Prof. Dr. Oya BOZDOĞAN DÜNDAR, Biyoloji alanında Prof. Dr. Duygu ÖZEL DEMİRALP’ e öğrencilerimize yaptıkları rehberlikten dolayı, ayrıca desteklerinden dolayı A.Ü. Eczacılık Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Zeynep ALAGÖZ’e , Prof. Dr. Gülgün KILCIGİL’e , Okutman Ayhan AYDIN’a Vakıf Yönetimimize, Okul Aile Birliğine teşekkür ederiz.

Bilim Şenliği etkinlikleri içinde FKB Zümresi 32 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen “Bil Bakalım” yarışması düzenledi. Yarışmadaki birbirinden ilginç sorular izleyenlere keyifli anlar yaşattı. Çekişmeli geçen yarışmanın 1.si 11. Sınıf öğrencimiz Deniz Ege SEYİTOĞLU oldu. Öğrencimizi tebrik ederiz.

ANKÜ Özel Anadolu Lisesi