Alman Kültür Günü

Bu içerik 14.05.2018 tarihinde Etkinlikler olarak yayınlanmış ve Lise bölümüne eklenmiştir.

Her yıl olduğu gibi bu sene de “Alman Kültür Günü” 9 Mayıs 2018 günü okulumuzda öğretmen-öğrenci videoları, şarkılar, skeç ve dans gösterisi ile kutlandı.

Programımıza öğrencilerimizin “No 16 isimli piyano sonatı” dinletisi ile başlandı. “Almanya hakkında ilginç bilgiler”, “Almanca’nın diğer dillere kıyasla güzelliği” ve “Öğretmenlerimizden Almanca kelime ve tekerlemeler” isimli videolar izlendi.

Öğrencilerimizin söylediği şarkıların ardından, “Trende iki kadın” isimli eğlenceli mini skeç sahnelendi ve programımız erkek öğrencilerimizin sahneledikleri dans gösterisi ile sona erdi.

ANKÜ Özel Anadolu Lisesi

 

Tag der deutschen Kultur

Wie jedes Jahr wurde auch dieses Jahr der “Tag der deutschen Kultur” mit Lehrer-Schüler Videos, Lieder, Skech und Tanzshow gefeiert.

Die Schüler haben am Anfang des Programms die ,,Klaviersonate Nr.16” vorgespielt. Dann haben wir uns die Videos ,,Interessante Informationen über Deutschland” , “So schön klingt Deutsch im Vergleich zu anderen Sprachen” und “Deutsche Wörter und Zungenbrecher von unseren Lehrern” angeschaut. Danach haben die Schüler deutsche Lieder gesungen.

Zum Schluss haben die Schüler den lustigen Skech “Zwei Frauen im Zug”  und den “Strumpfhosentanz” aufgeführt.