CUMHURİYET ÇINARININ GENÇ FİDANI ANKARA ÜNİVERSİTESİ GELİŞTİRME VAKFI ÖZEL OKULLARINDA BİR İLK DAHA

Bu içerik 12.07.2018 tarihinde Haberler olarak yayınlanmış ve Anaokulu bölümüne eklenmiştir.

ANKÜ Okulları 2018 – 2019 eğitim ve öğretim yılından itibaren tüm kademlerinde dünyada geçerliliği oldukça yüksek olan Cambridge Uluslararası Öğretim Programı (Cambridge Primary, Cambridge Lower Secondary ve Cambridge IGCSE – A Level) uygulamaya başlayarak Türkiye’de bir ilk’e imza atmıştır.

Öğrencilerin hedef derslerde gelişimini ve başarısını gösteren uluslararası bir pasaport olan Cambridge Uluslararası Öğretim Programı; ANKÜ İlkokul ve Ortaokulu’nda İngilizce, Matematik, Fen Bilimleri, Bilişim Teknolojileri ve Küresel Bakış Açısı (Global Perspectives) derslerinde; Anadolu Lisesi ve yeni açılan Fen Lisesinde ise İngilizce, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Türk Dili ve Edebiyatı, Bilişim Teknolojileri ve Küresel Bakış Açısı (Global Perspectives) olmak üzere sekiz derste uygulanmaya başlayacaktır.

Dünya çapında birçok okulda uygulanan Cambridge Uluslararası Öğretim Programının hazırlık çalışmaları kapsamında 24 – 29 Haziran 2018 tarihleri arasında ANKÜ Okulları Eğitim Danışmanlarından; Prof. Dr. Fatma BIKMAZ ve Prof. Dr. Müge ARTAR ile K12 Yabancı Diller Direktörü Mehtap ACAR ÜNAL’ın katılımıyla Cambridge Assessment, Cambridge International Education ve Cambridge University Press’e bir ziyaret gerçekleştirilmiştir. Bu ziyaret kapsamında Cambridge University Press biriminde Ankara Üniversitesi Geliştirme Vakfı Özel Okulları ve Cambridge University Press arasında “Memorandum of Understanding -İşbirliği Protokolü-” imzalanmıştır. Cambridge Uluslararası Öğretim Programına ilişkin her iki kurum arasındaki çözüm ortaklığını bir sözleşmeye taşıyan bu protokol imzaları Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Dekanı Prof. Dr. Fatma BIKMAZ ve Cambridge University Press Eğitim Direktörü Michael MCGARVEY tarafından imzalanmıştır.

ANKÜ Okulları olarak öğrencilerimizin, ulusal programlarla kazanacağı bilgi ve becerilerin yanında, Cambridge Uluslararası Öğretim Programı ile araştırma, eleştirel düşünme, farklı bakış açıları geliştirme, takım çalışması yapma ve teknolojiyi etkin kullanma becerilerini güçlendirmelerini ve küresel farkındalıklarını arttırmalarını hedefliyoruz.