BİLİMİN IŞIĞINDA İLERLEYEN ANKÜ

Bu içerik 03.05.2019 tarihinde Haberler olarak yayınlanmış ve Ortaokul bölümüne eklenmiştir.

Ankü Ortaokulu olarak okulumuzda 22 -26 Nisan tarihleri arasında Fen Bilimleri ve Bilişim Teknolojileri Zümreleri liderliğinde “Bilim ve Teknoloji Haftası ” birbirinden farklı, renkli, heyecanlı ve bilim dolu etkinliklerle 5 gün boyunca kutlandı.

Öğrencilerimiz ile birlikte hazırladığımız “Bunları Biliyor Musunuz?”, “Bilim İnsanları” “İlginç Bilgiler” galerisi hafta boyunca okulumuzda sergilendi. Ayrıca hafta kapsamında “Dora Toy Ahşap Atölyesi” nin birbirinden renkli oyuncaklarıyla eğlendirirken öğreten ve öğretirken çeşitli kas koordinasyon yeteneklerini de ortaya çıkartan oyunları öğrencilerimiz tarafından büyük bir keyifle oynandı.

4 gün boyunca öğrencilerimiz birçok bilimsel etkinlikte yer aldılar. Science Wars, Anahtarlık Atölyesi, Yüzük Oyunu, Denge Oyunu Atölyesi (Dora Toy) Saat Yapımı Atölyesi (Dora Toy),Yıldızların Yaşamı Konferansı gerçekleşen etkinliklerimizdendi. Haftanın kapanışı ise Fen Bilimleri Öğretmenlerimiz tarafından yapılan “ Çılgın Deneyler” ile oldu.

Ankü Ortaokulu Fen Bilimleri-Bilişim Teknolojileri zümresi olarak tüm etkinlikleri keyif alarak gerçekleştiren öğrencilerimizin, bilimin ışığında aydınlanmalarını sağlamanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.