ANKÜ’DE ÖĞRETMENLER GÜNÜ

Bu içerik 19.12.2017 tarihinde Haberler olarak yayınlanmış ve Ortaokul bölümüne eklenmiştir.

Başöğretmen Atatürk’ün çizmiş olduğu uygarlık yolunda, ışıklarıyla meşalelerimizi aydınlatan öğretmenlerimizin anlamlı günlerini gün boyunca yaptığımız okul içi ve dışı etkinliklerle kutladık.
Etkinliğimiz; başta okul müdürümüz olmak üzere okul idarecilerimiz ve okul aile birliğimizin öğretmenlerimize hazırlamış olduğu sürprizlerle başladı. Ardından velimiz Yrd. Doç. Dr. Halil ÖZCAN öğretmen ve öğrencilerimize “Atatürk ve Öğretmen” konulu konferans verdi. Atatürk’ün eğitime ve öğretmenlere verdiği önemi vurgulayan konferansı çok beğenildi.
Öğle arasında “Öğretmenler arası Voleybol Turnuvası” gerçekleştirildi. Ortaokul ve lise öğretmenlerinin karşılaştığı dostluk maçında, öğrenciler ve öğretmenler arasında çok güzel bir bağ oluştu.
Okul çıkışında ise öğretmenlerimizi çok güzel bir etkinlik daha bekliyordu. Öğrencilerimizle birlikte öğretmenlerimiz okul bahçesinde “Öğretmenler Korusu” için fidan dikimi gerçekleştirdi. Ardından okulumuz “Bando Ekibi” Armada Alışveriş Merkezi’nde “Öğretmenler Günü” konseri verdi. Öğretmen ve öğrencilerimizden oluşan bandomuz, alışveriş merkezine gelen tüm misafirleri ezgileriyle mest etti.
26 Kasım 2017 Pazar günü ise Swiss Otel’de “Öğretmenler Günü” yemeği gerçekleştirildi. Öğretmenler Günü yemeğine başta Rektörümüz Erkan İBİŞ olmak üzere Vakıf Başkanı’mız Prof. Dr. Maksut COŞKUN, eğitim koordinatörlerimiz Prof. Dr. Fatma HAZIR BIKMAZ ve Prof. Dr. Müge ARTAR, bilim kurulu üyelerimiz, okul aile birliğimiz, okul idaremiz ve öğretmenlerimiz katıldı. Rektörümüz Prof. Dr. Erkan İBİŞ’in açılış konuşması yapmasıyla başlayan yemeğimiz, “5, 10 ve 15.” yılını tamamlayan öğretmenlerimize plaket verilmesiyle devam etti. Keyifle süren eğlencemiz pasta kesimiyle son buldu.
Eğitime gönül veren bilgi, sevgi ve ışıkları ile yarınları aydınlatan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, Başöğretmen Atatürk’ü şükran ve saygıyla anıyoruz.