ANKÜ’DE DİL-BİLİM ŞENLİĞİ

Bu içerik 15.01.2020 tarihinde Haberler olarak yayınlanmış ve Ortaokul bölümüne eklenmiştir.

Geleceğin bilim insanı olma potansiyeline sahip çocukları erken yaşlarda keşfedip var olan yeteneklerini geliştirmek, onlara gerekli desteği vererek araştırmacı bir ruh kazandırmak, bilim ve teknolojinin önemini vurgulamak, bilimsel bilginin işlevsel olarak kullanıldığında ne türlü faydaları olduğunu benimsetmek amacıyla Ankara Üniversitesi Geliştirme Vakfı Özel Ortaokulu her yıl “Dil-Bilim Şenliği” düzenlemektedir.

Bu yıl “Dil-Bilim Şenliği” 15 Ocak 2020 Çarşamba günü okulun spor salonunda; Ankara Üniversitesi Bilim ve Danışma Kurulu üyeleri, Ankara Üniversitesinin çeşitli fakültelerinden gelen öğretim üyeleri, veliler ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

Şenlik, Bando Öğretmenimiz Mustafa ÇINAR’ın ve Müzik Öğretmenimiz Ece TAVGAÇ’ın hazırlanmış olduğu ortaokul öğrencilerimizden oluşan bando orkestrası ve müzik dinletisiyle başladı. Müzik dinletisinin ardından öğrenciler Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, İngilizce, Bilişim Teknolojileri, Teknoloji-Tasarım, Görsel Sanatlar ve Müzik dersleri ile ilgili hazırladıkları projeleri sergilediler. Öğrencilerin bir dönem boyunca büyük bir özveri ve disiplinle hazırlandıkları 230 proje, bilim tutkunları tarafından büyük ilgi gördü. Ankara Üniversitesi öğretim üyelerinden oluşan jüri üyeleri, her sınıf düzeyinde farklı kategorilerde dereceye giren öğrencilere madalyalarını takdim etti.