ANKÜ’DE CUMHURİYETİMİZİN 95. YILI COŞKUSU

Bu içerik 30.10.2018 tarihinde Haberler olarak yayınlanmış ve Anaokulu bölümüne eklenmiştir.

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. yılı Ankara Üniversitesi Güneş Meydanı’nda düzenlenen coşkulu bir törenle kutlandı.  Cumhuriyet korteji ile başlayan törende, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından Ankara Üniversitesi Vakıf Başkan Vekili Prof. Dr. Maksut COŞKUN, ilkokul, ortaokul ve lise öğrenci başkanları tarafından Cumhuriyet meşalesi yakıldı.

Törende Ankara Üniversitesi Vakıf Başkan Vekili Prof. Dr. Maksut COŞKUN konuşmasında Cumhuriyetin, Türk milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değer olduğu vurgusunu yaparken, lise öğrenci başkanı Ahmet Hakan İYİMAYA, Türk gençliği olarak Cumhuriyetin yılmaz bekçileri olduklarını bir kez daha vurguladı.

Tören, ortaokul öğrencilerinden oluşan oratoryo ekibinin duygu dolu gösterisi ile devam etti. Oratoryo ekibine koro ve bandonun eşsiz müzikleri, öğrencilerin vals ve zeybek gösterileri eşlik etti.

Etkileyici bir tören gerçekleştiren ANKÜ Özel Okulları; izleyicilerden büyük alkış alarak törene katılan herkese Cumhuriyet gururunu ve sevincini yaşattı.