ANKÜ ORTAOKUL KÜTÜPHANESİ YENİLENDİ

Bu içerik 22.02.2018 tarihinde Haberler olarak yayınlanmış ve Ortaokul bölümüne eklenmiştir.

Ankara Üniversitesi Geliştirme Vakfı Özel Ortaokul Kütüphanesi, ortaokul yönetimimiz, okul aile birliğimiz, vakfımız ve velilerimizin desteği ile yenilendi. Yaklaşık 5 ay süren yenileme çalışmalarının ardından 20 Şubat 2018 Salı akşamı 16.30’da kütüphane açılışı gerçekleştirildi.

Kütüphanemizin açılışına; Ankara Üniversitesi Vakıf Yönetim Kurulu üyeleri, Bilim Danışma Kurulu Üyeleri, ANKÜ Editör Kulübü öğrencileri ve velileri, yazar velilerimiz ve Çocuk Edebiyatının Usta Kalemi Miyase SERTBARUT katıldı.

Törende, Ortaokul Müdürümüz Mehtap ACAR ÜNAL açılış konuşması yaptı. Okul Müdürümüz konuşmasında, kütüphaneye farklı bir bakış açısı getiren yeni kütüphane otomasyon sistemi ile öğrencilerimizin okuma kültürüne olumlu katkı sağlanmayı hedeflediklerini belirtti. Ölçme Değerlendirme Uzmanı Mert ÜNAL yenilenen kütüphane sistemi hakkında bilgi verdi. Kütüphane yenilenme sürecine destek veren Ortaokul Okul Aile Birliği Başkanı Tamer ISIR’a ve Mimar Gökhan ARTAR’a teşekkür plaketleri Ankara Üniversitesi Vakıf Başkan Vekili Prof. Dr. Maksut COŞKUN tarafından takdim edildi. Törenin ardından misafirlerimize okulumuz öğrencilerinin hazırlamış olduğu müzik dinletisi yapıldı. Ardından kütüphanemiz açıldı ve kokteyl verildi. Kütüphanemizi gezen velilerimiz yenilenen kütüphanemizi çok beğendiklerini iletti.