ANKÜ OKULLARI YENİ NORMAL SÜREÇTE EĞİTİME TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

Bu içerik 11.09.2020 tarihinde Haberler olarak yayınlanmış ve Ortaokul bölümüne eklenmiştir.

Ankara Üniversitesi Geliştirme Vakfı Özel Okulları, çeyrek asrı aşmış deneyimi ve güçlü kadrosu ile yeni normal süreçte de öğrencilerinin yolunu aydınlatmaya devam ediyor.

Her koşulda yüksek kalitede eğitimi öğrencileriyle buluşturmayı hedefleyen ANKÜ Okulları öğrencilerinin akademik gelişmelerinin yanı sıra sosyal gelişimlerini de desteklemeyi hedeflemektedir.

Cumhuriyet çınarı Ankara Üniversitesinin genç fidanı olan ANKÜ Okulları, Ankara Üniversitesi Uzaktan Eğitim Fakültesinden (ANKUZEF) aldığı destekle yeni eğitim öğretim yılını farklı eğitim modelleri ile yeniden yapılandırmıştır. Karma, hibrit ve yüz yüze eğitim modelleri uygulanan yeni sistemde, zengin müfredat ve içerik paylaşımlarıyla etkileşimli dersler yapılmaktadır.

ANKÜ Okulları öğrencileri mart ayından itibaren uygulanan öncü eğitim sistemi ile yeni normal süreçte de eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir.

24 Ağustos 2020 tarihinden itibaren çevrim içi (online) eğitime başlayan 8. sınıf öğrencileri, 30 Ağustos 2020 tarihinden itibaren karma eğitim modeli ile eğitim süreçlerine devam etmektedir. Yüz yüze eğitimler hibrit model olarak aynı anda ANKUZEF’te de canlı olarak yayınlanmaktadır.

“Koç Öğretmenlik Sistemi” ile 8. sınıf öğrencilerinin akademik, sosyal süreçleri ve gelişimleri yakından takip edilmekte, öğrencilerin hedeflerini gerçekleştirmeleri konusunda destek olunmaktadır.

8. sınıf öğrencileri sadece akademik ve sınava yönelik çalışmalarla değil; sosyal, duygusal, sanatsal ve kültürel becerilerini geliştirmeye yönelik etkinliklerle de desteklenmektedir. Okul bahçesinde uygulamalı dersler ve sanat zümresi tarafından hazırlanan açık sınıf uygulamalarıyla öğrencilerin LGS’ye yönelik motivasyonlarının artırılması hedeflenmektedir. Görsel sanatlar, beden eğitimi ve müzik dersleri ile keyifli dakikalar geçiren öğrenciler başarılı çalışmalara imza atmaktadır.

ANKÜ Okulları olarak sağlık ve başarılarla dolu bir yıl diliyoruz.