ANKÜ OKULLARI DESTINATION IMAGINATION’DAN DERECELERLE DÖNDÜ

Bu içerik 26.02.2019 tarihinde Haberler olarak yayınlanmış ve Anaokulu bölümüne eklenmiştir.

Hayal Merkezine Yolculuk Derneği tarafından gerçekleştirilen Türkiye’nin yenilikçi zihinleri, dünyanın en büyük yenilikçilik organizasyonu olarak kabul edilen “Destination Imagination (DI)” turnuvası, 21- 24 Şubat 2019 tarihleri arasında Aydın/ Kuşadası’nda gerçekleşti.

Destination Imagination, STEM (bilim, teknoloji, mühendislik, matematik), güzel sanatlar ve toplumsal sorumluluk alanlarında gelişmeye açık akademik görevler yoluyla öğrencilerin yaratıcılık, cesaret ve merakını teşvik edici eğlenceli ve uygulamalı bir öğrenme sistemidir. DI katılımcıları bir takım olarak birlikte problem çözme sürecini, sabır, esneklik ve azimle çalışmayı, etik değerleri; başkalarına ve başkalarının fikirlerine saygı duymayı öğrenirler.

Türkiye’nin farklı illerinden 443 takımın katıldığı turnuvaya ANKÜ Okulları ilkokul, ortaokul ve lise takımlarıyla okulumuzu temsil ederek üstün başarı göstermiştir.

Okulumuz ilkokul takımı Fine Arts (Güzel Sanatlar) kategorisinde yarışmış ve ana görevde Ankara 1. ciliği derecesini alıp Türkiye 4. sü olmuştur. Öğrencilerimiz;  Batın Ege ÖZTÜRK, Nil Ece CANDEMIR, M. Bora TURHAN, Güneş BIYIKSIZ, H. Mert SINUP, Ulaç AKOĞLU, Nehir AKSOY’u kutlarız.

Ortaokul grubumuz Improvisonation (Doğaçlama) kategorisinde yarışmış ve kendi kategorisinde yüksek başarı göstererek üst sıralarda yer almıştır. Öğrencilerimiz;  Halil İbrahim YEŞİLDAL, Ayşehan Deniz ÖZ, Barış YILMAZ, Kazım Kaan EGELİ, Eda ISIR, Selin DOĞU ve Baybars ÜNLÜSOY’u kutlarız.

Lise grubumuz Science (Bilim) kategorisinde yarışmış ve ilk 10’a girerek okulumuzu bilimsel alanda üstün başarıyla temsil etmiştir. Öğrencilerimiz; Zeynep DABAĞ, Ulaş BİRDAL, Görkem Furkan ERİŞ, Yiğit GÜNDÜÇ, Karya CANLI, Ecesu KAHYAOĞLU, Ada Nil SÖZER’i kutlarız.

ANKÜ ailesi olarak öğrencilerimizin yaratıcılık, takım olma, çözüm bulma gibi özelliklerini destekleyip bireysel gelişimlerine katkı sağlayan uluslararası organizasyonlarda önümüzdeki yıllarda da yer almaya devam edeceğiz.