ANKÜ OKULLARI ATASINI ANDI…

Bu içerik 10.11.2019 tarihinde Haberler olarak yayınlanmış ve Anaokulu bölümüne eklenmiştir.

Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 81. yılında her 10 Kasımda olduğu gibi bu yıl da sevgi, saygı ve özlemle Atamızı anmak üzere Cumhuriyet Çınarının Genç Fidanı olan Ankara Üniversitesi Geliştirme Vakfı Okullarında toplanılmıştır.

Ata’mızı andığımız bu günde Ankara Üniversitesi Vakıf Başkan Vekili, Önceki Vakıf Başkanı, Yönetim Kurulu Üyeleri, Eğitim Danışmanları, Üniversitenin Değerli Öğretim Üyeleri bizleri yalnız bırakmamıştır. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Ankara Üniversitesi Türk İnkılap Tarihi Enstitüsü Müdürü Sayın Prof. Dr. Temuçin Faik ERTAN günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapmış, lise orkestrası Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendirmiş, ilkokul ve ortaokul öğrencilerimizden oluşan “Sendendir Atatürk” oratoryosu ve canlandırması ile tören tamamlanmıştır.

Aziz Atam, Ankara Üniversitesi Geliştirme Vakfı Okulları olarak; düşüncelerinin ışığında, aydınlık yarınlara yürüyeceğimize ve Türkiye Cumhuriyetini sonsuza dek yaşatacağımıza söz veriyoruz…