ANKÜ OKUL ÖNCESİ SINIFLARI 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK ÇOCUK BAYRAMI HAFTASI KUTLAMALARI

Bu içerik 24.04.2018 tarihinde Haberler olarak yayınlanmış ve Anaokulu bölümüne eklenmiştir.

ANKÜ Okul Öncesi Eğitim Sınıfı çocukları, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı coşkuyla, heyecan dolu ve gururla kutladılar. “Çocuk Haftası” olarak belirlenen 16-20 Nisan 2018 tarihleri arasında planlanan çeşitli etkinliklerle dolu dolu geçti.

16 Nisan 2018 Pazartesi günü “Pijama Partisi” ile başlayan kutlamalar tüm hafta boyunca keyifle devam etti. Pazartesi günü en sevdikleri pijamaları giyerek okula gelen minikler, pijamalarıyla defile yapmanın ve yastıklarına uzanarak film izlemenin keyfine vardılar.

17 Nisan 2018 Salı günü, A.Ü Tandoğan Kampüsü’nde tenis oynayıp, yemyeşil çimlerde, kuş sesleri eşliğinde piknik yapıp temiz havanın tadını çıkardılar.

Çarşamba günü sinemada “Fındık İşi 2“ filmini seyreden çocuklarımız, çıkışta da tüm arkadaşlarıyla hamburger keyfi yaptılar.

Perşembe günü Tiyatro Pembe Kurbağa’nın özel olarak hazırlamış olduğu 23 Nisan eğlencesine katılan öğrenciler, eğlence sonunda marşlar eşliğinde tüm okulda bayraklarla dolaşıp eğlendiler.

Çocuk Haftası’nın son günü olan Cuma günü, 23 Nisan’ın önemini anlatan videolar izlenip, kitaplar okunduktan sonra okul öncesi eğitim sınıflarında yapılan törene ritm aletleri ve şarkılar eşlik etti.

ANKÜ Okul Öncesi olarak tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlar, tüm bayramların böyle coşku dolu geçmesini dileriz.