ANKÜ ÖĞRETMENLERİ SOSYAL BİLGİLER EĞİTİMİ SEMPOZYUMUNDA

Bu içerik 09.11.2019 tarihinde Haberler olarak yayınlanmış ve İlkokul bölümüne eklenmiştir.

8. Uluslararası Sosyal Bilgiler Eğitimi Sempozyumu, 7-9 Kasım 2019 tarihleri arasında Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi ev sahipliğinde gerçekleştiriliyor. ANKÜ Okulları olarak biz de bu önemli sempozyumun “Sosyal Bilgiler Öğretiminde İyi Örnekler” başlığı altında gerçekleştirilen çeşitli oturumlarında Sosyal Bilgiler ve Global Perspectives dersi öğretmenlerimizin sunumlarıyla yerimizi aldık.
9 Kasım 2019 tarihinde 11.00 – 12.30 saatleri arasında Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen öğretmen ve akademisyenlere Sosyal Bilgiler öğretmenlerimiz Didem DERNEK SÖĞÜT  ve Sefer DİNÇER tarafından her yıl okulumuzda düzenlenen “ANKÜ Oryantiring” etkinliği ile Bilim Kampı içinde gerçekleştirilen “ANKÜ Kazı Atölyesi” etkinliği sunulmuştur.
Cambridge Global Perspectives dersi öğretmenlerimiz Hanane MIMOUNI ve Pelin Isabella TÜTERER ise Cambridge Global Perspectives dersi öğretim programı kapsamında uyguladıkları etkinlikleri ve öğretim programına yönelik kendi bakış açılarını paylaştıkları “Personal, Local and Global Perspectives: Best Practices from ANKÜ Primary School Cambridge Curriculum” başlıklı sunum ile sempozyuma katılım sağlamıştır.
Öğretmenlerimizin paylaşımları ilgi çekmiş olup katılımcı öğretmen ve akademisyenler tarafından dikkatle takip edilmiştir.
Öğretmenlerimizi bu güzel çalışmalarından dolayı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.