ANKÜ ÖĞRENCİLERİ AÇIK HAVA DERSLİĞİNDE OKSİJENİ BOL, İÇERİĞİ ZENGİN ETKİNLİKLERE KATILDI

Bu içerik 16.09.2020 tarihinde Haberler olarak yayınlanmış ve Ortaokul bölümüne eklenmiştir.

Ankara Üniversitesi Geliştirme Vakfı Özel Ortaokulu, hibrit eğitim sistemiyle yüz yüze dönemde vermiş olduğu eğitim metodunu çevrimiçi (online) eğitim materyalleriyle harmanlayıp 31 Ağustos 2020 tarihinde başladığı eğitim öğretim sürecine başarı ile devam etmektedir.

Derslerde kullanılan teknolojinin yanı sıra modern eğitim felsefeleri ile öğrenme ortamlarını zenginleştiren ANKÜ Okulları, açık hava dersleri ile de öğrencilerine renkli ve eğlenceli bir eğitim yaşantısı sunmaktadır.

14-18 Eylül 2020 haftasında her türlü hijyen önlemleri alınarak öğrenciler okul bahçesinde eğitime davet edilmiştir. Gerçekleşen eğitimlerde öğrencilerin sadece akademik değil, kişisel ve sosyal gelişimlerine de katkı sağlayan paylaşımlarda bulunulmuştur.

Öğrenme öğretme sürecini daha etkili ve verimli hale getirmek için farklı öğretimsel modellerin ve yöntemlerin uygulandığı ANKÜ Okullarında, eğitim öğretim süreci sadece sınıf içi öğrenme öğretme etkinlikleriyle sınırlı değildir. Fiziki koşullarının öğrenci merkezli yapısı ve doğa ile iç içe olan okul iklimi ile açık hava dersleri okulumuzda başarıyla gerçekleştirilmiştir.

Ankara Üniversitesi Geliştirme Vakfı Okulları olarak öğrencilerimizi akademik kazanımların sosyal ve sanatsal becerilerle desteklediği bir öğrenme ortamında; kendilerini doğru ifade edebilen, sorgulayan, araştırmacı, bilgiyi araştırma becerisine sahip, özgüveni yüksek bireyler olarak geleceğe hazırlamaktayız.