4 EKİM HAYVAN HAKLARINI KORUMA GÜNÜ

Bu içerik 06.10.2019 tarihinde Haberler olarak yayınlanmış ve İlkokul bölümüne eklenmiştir.

Aynı dünyada beraber nefes aldığımız tüm hayvanların yaşama haklarına dikkat çekmek, onları korumak, daha iyi ortamlarda barınmalarını ve beslenmelerini sağlamakla ilgili farkındalık oluşturmak için “4 Ekim Dünya Hayvan Haklarını Koruma Günü”  bu günün anlam ve önemine uygun olarak çeşitli etkinliklerle kutlanmıştır.

Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Mustafa KAYMAZ tarafından okulumuz konferans salonunda, hayvan hakları, hayvanlara karşı doğru davranışlar ve onların yaşantımızdaki yeri ve önemi ile ilgili etkileyici ve bilgilendirici bir sunum yapılmıştır. Kendisine teşekkür ediyoruz.

Ayrıca BIC KIDS firmasının usta öğreticisi Nurdan GÜRZ okulumuza gelerek,  görsel sanatlar öğretmenlerimizin gözetiminde birinci sınıf öğrencilerimizle birlikte çeşitli hayvan maskeleri renklendirerek tasarladılar. Öğrencilerimiz hayvan sevgisine dikkat çekmek için tasarladıkları maskeleriyle, oyuncak hayvanları ve pankartlarıyla okul bahçesinde boru-trampet ekibimizle birlikte yürüdüler.

Bu özel günde, birinci sınıf öğrencilerimizin bir hayvan beslemenin mutluluğunu yaşamalarını istedik.  Gün sonunda kilitli poşetlerde kuş yemlerini onlara teslim ettik.