“13.TÜBİTAK ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ”YARIŞMASI

Bu içerik 02.04.2019 tarihinde Haberler olarak yayınlanmış ve Ortaokul bölümüne eklenmiştir.

TÜBİTAK tarafından ortaokul öğrencilerini temel bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla çeşitli alanlarda “ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASI” düzenlenmiştir.

Ankara Üniversitesi Geliştirme Vakfı Özel Ortaokulu olarak yarışmaya Fen Bilimleri Öğretmenlerimiz Esra BAY danışmanlığında,  7A sınıfından Atamir ATEŞ, Süreyya BAŞARAN danışmanlığında 7D sınıfından Zeynep SINAĞ ve Duru SERT ile 5E sınıfından Berk ÖZEL ve Berk KESKİN isimli öğrencilerimiz TÜBİTAK tarafından Ankara Bölge Sergisine davet edilmişlerdir.

Öğrencilerimiz Berk KESKİN ve Berk ÖZEL fizik alanında yapmış olduğu “Musluktan Akanı Kendine, Gökten Yağanı Bahçene…” , Atamir ATEŞ “Akuk: Alternatif Kesintisiz Ulaşım Köprüsü” ile Duru SERT ve Zeynep SINAĞ ise biyoloji alanında “Atık Saçlardan Dayanıklı Plastik Eldesi” isimli projeleri ile katılmışlardır. Öğrencilerimiz Ankara ve çevre illerden gelen 812 projeden ilk 100 proje içerisine girerek Ankara Bölge Sergisine katılmışlar ve okulumuzu sergide 3 gün boyunca temsil etmişlerdir. Öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyoruz.