“12.TÜBİTAK ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ” YARIŞMASI

Bu içerik 27.03.2018 tarihinde Haberler olarak yayınlanmış ve Ortaokul bölümüne eklenmiştir.

TÜBİTAK tarafından ortaokul 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerini temel bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla çeşitli alanlarda “ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASI” düzenlenmiştir.

Ankara Üniversitesi Geliştirme Vakfı Özel Ortaokulu olarak  yarışmaya Fen Bilimleri Öğretmenlerimiz Esra Bay  ve  Işılay Tuğçe Yüksel danışmanlığında,  6/F  sınıfından Ekin Duman, 6/B sınıfından Ceren Özkul ve Duru Büyükbaşaran isimli öğrencilerimiz seçilmiştir.

Öğrencimiz Ekin Duman fizik alanında yapmış olduğu “Yeni Tür Bir Güneş Pili: Boya Duyarlı Güneş Hücresi” ile Ceren Özkul ve Duru Büyükbaşaran ise Biyoloji alanında yapmış oldukları “Sarımsak, Karbonat ve Sirkenin Anti Bakteriyel Etkileri” isimli projeleri ile katılmışlardır. Öğrencilerimiz Ankara ve çevre illerden gelen 454 projeden ilk 80 proje içerisine girerek Ankara Bölge Sergisine katılmaya hak kazanmıştır. Sergi 26-29 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi göstermiş oldukları başarıdan dolayı tebrik ediyoruz.