Servis Hizmetleri

Çocuklarımızın evden-okula, okuldan-eve taşınmaları yaşamsal bir önem taşımaktadır. Okulumuzun servis hizmetlerini okulumuzda SEDAT BEY Turizm yürütmektedir. Firmaların çalışma koşulları, dönem başlamadan önce vakıf yönetiminin belirlediği ilkokul-ortaokul ve lisemizin okul aile birlikleri ve okul yönetiminin bulunduğu komisyon tarafından imzalanan yıllık bir sözleşme ile Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği çerçevesinde belirlenmiştir.

Servis hizmetlerinin güvenli bir biçimde sürdürülmesinde en önemli etken sürücülerdir. Tüm servis araçlarında yetkin bir sürücü ve gerekli eğitimi almış bir refakatçi görev yapmaktadır. Sürücüler, psikoteknik laboratuvarında psikoteknik testlerden geçirilmektedir. Psikoteknik test sonucu yeterli olmayan sürücüler ile çalışılmamaktadır. Okullarımıza taşıma hizmeti verecek araçların ise yeni, konforlu, kontrolleri yapılmış olmasına büyük önem verilmektedir.

Görevli servis sürücüsü ve refakatçilere, alan uzmanları tarafından her yıl iletişim becerileri ve ileri sürüş teknikleri Konusunda eğitim verilmektedir.

Servis hizmetlerinin sağlıklı yürütülebilmesi için okul servislerinde öğrencilerimizden toplu davranış becerileri kazanmaları, trafik kurallarına uymaları, arkadaşlarını ve sürücüleri rahatsız etmemeleri, örnek davranışlar göstermeleri beklenmektedir.